ГоловнаОстанні новини26 Липня, 2021р.
 Версія для друку

Відповідальність за підпали на полях зернових культур

Опубліковано: 26.07.2021, 14:33

Останнім часом на території області виявлені факти підпалу стерні та сухої рослинності. У липні місяці зафіксовано 8 випадків  пожеж. Завдяки оперативним діям рятувальників  усі пожежі ліквідовані. Проте, внаслідок пожеж знищено близько 6,7  га стерні та сухої рослинності.  Це стрімке  зростання кількості пожеж через необережне поводження з вогнем волинян, які нехтують простими правилами пожежної безпеки, зумисні підпали пожнивних залишків, сміття, сухої рослинності не можуть не турбувати рятувальників, які мало не щодня борються з вогнем. Для запобігання таким діям селян організовано ряд спільних рейдових заходів, які об’єднали рятувальників, екологів та працівників поліції. Так, минулого тижня по «гарячих слідах» вдалося встановити особу чоловіка, який підпаливши суху траву, спричинив пожежу поблизу села Комарове Маневицької територіальної громади. Ним виявився 14–річний місцевий мешканець цього ж села. Ще дві пожежі, які трапилися у вихідні дні у місті Камені-Каширському та на території Цирського старостинського округу Любешівської селищної ради, де вогнем знищено 1,5 гектари сухої трави та 0,4 га стерні, мало не спричинили загорання зернових культур, які посіяні поблизу. Матеріали усіх випадків підпалів направлені до розгляду, для встановлення та притягнення винних осіб до відповідальності.

Загалом під час профілактичних рейдів населеними пунктами області для запобігання випадкам пожеж в екосистемах та на жнивних полях, виявлені 10 порушників.  А за фактами зумисних підпалів післяжнивних залишків фахівцями Державної екологічної інспекції області вже притягнуто до відповідальності 2-ро порушників правил пожежної та екологічної безпеки. Ще за трьома останніми фактами матеріали направлені для розгляду. Рятувальники наголошують, що  такі профілактичні заходи триватимуть і надалі до завершення пожежонебезпечного періоду на території Волинської області.

Звертаємо увагу землекористувачів і нагадуємо про заборону випалювання стерні, пожнивних залишків, сухої трави на полях та про відповідальність. Так, статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі по тексту – КУпАП), за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, передбачено накладення штрафу на громадян – від 3060 до 6120 гривень, і на посадових осіб – від 15300 до 21420 гривень.

Вищезазначені дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду тягнуть за собою накладення штрафу на громадян – від 6120 до 12240, і на посадових осіб – від 21420 до 30600 гривень.

За порушення вимог пожежної безпеки в лісах, передбачена адміністративна відповідальність, визначена статтею 77 КУпАП у виді штрафу, який може бути накладений на громадян у розмірі від 1530 до 4590 грн., а на посадових осіб від 4590 до 15300 грн.

Статтею 78 КУпАП, за викид забруднюючих речовин в атмосферне повітря без дозволу спеціально уповноваженого органу виконавчої влади або недодержання вимог, передбачених наданим дозволом, інші порушення порядку здійснення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря або перевищення технологічних нормативів допустимого викиду забруднюючих речовин та нормативів гранично допустимих викидів забруднюючих речовин стаціонарних джерел під час експлуатації технологічного устаткування, споруд і об’єктів, передбачено накладення адміністративного штрафу в розмірі від 85 до 136 гривень.

Окрім того, за різного роду діяння паліїв може наступати відповідальність, передбачена Кримінальним кодексом України.

Так, відповідно до статті 245 Кримінального кодексу України, за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом, передбачена кримінальна відповідальність у виді штрафу в розмірі від 91800 до 153000 грн., або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

Згідно статті 241 Кримінального кодексу України, діяння, які полягають у забрудненні або іншій зміні природних властивостей атмосферного повітря шкідливими для життя, здоров’я людей або для довкілля речовинами, відходами або іншими матеріалами промислового чи іншого виробництва внаслідок порушення спеціальних правил, якщо це створило небезпеку для життя, здоров’я людей чи для довкілля, – караються штрафом від 30600 до 61200 гривень, або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на той самий строк або без такого.

Шановні громадяни! Варто пам’ятати про вищезазначені обмеження закону, а також дотримуватись їх! Бережімо і поважаймо один одного та навколишнє середовище!

Копия IMG_0992.JPG

ГУДСНС України у Волинській області

 

 


   
Останні новини
17 Вересня13:58 У Луцьку відбулись урочисті заходи з нагоди Дня рятівника (ФОТО, ВІДЕО)
17 Вересня10:31 Привітання начальника Головного управління ДСНС в області з Днем рятівника
17 Вересня10:26 Привітання Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій із Днем рятівника
16 Вересня15:20 Виставку пожежно-рятувальної служби Волинської області відвідали студенти
16 Вересня14:41 Тривають інтерактивні уроки за участю рятувальників і поліцейських у закладах освіти Волинської області
16 Вересня14:13 ВІДЕОПРИВІТАННЯ РЯТУВАЛЬНИКАМ
16 Вересня09:21 Рятувальники і поліцейські піклуються про безпеку підростаючого покоління
15 Вересня12:49 м. Ківерці: урок безпеки для школярів провели рятувальники й поліцейські
15 Вересня11:42 смт Турійськ: рятувальники нагадали громадянам вимоги пожежної безпеки у побуті та під час господарювання на відкритих територіях
15 Вересня11:30 Камінь-Каширський район: тривають заходи із запобігання пожежам на відкритих територіях
15 Вересня11:23 У Володимир-Волинському районі рятувальники спільно із державними екологічими інспекторами та поліцейськими продовжуть рейдові перевірки для запобігання пожежам в екосистемах
15 Вересня11:07 смт Маневичі: тривають просвітницькі заходи серед підростаючого покоління
15 Вересня11:00 Волинська область: тривають інтерактивні уроки з рятувальниками та поліцейськими
15 Вересня08:45 Телепередача до професійного свята
14 Вересня14:00 Волинська область: День з рятувальником та поліцейським провели учні луцької школи № 10 (ВІДЕО)
Останні новини