ГоловнаОстанні новини25 Січня, 2021р.
 Версія для друку

Надзвичайники закликають не ризикувати своїм життям та не виходити на тонку кригу!

Опубліковано: 25.01.2021, 08:34

Від початку 2021 року на водних об'єктах України загинуло понад 25 людей. Рятувальники щодня працюють над попередженням виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних із загибеллю людей на водоймах: проводять превентивну роботу з населенням, навчають громадян алгоритму дій у разі потрапляння під кригу. При цьому, для тих, хто знехтує застереженнями надзвичайників, вихід на кригу може обернутися трагедією!

Так, 22 січня у Волинській області рятувальники Любомльського району провели профілактичний рейд серед громадян, нагадавши їм про небезпеки, що можуть очікувати на кризіДСНСівці закликали суворо дотримуватись правил безпеки життєдіяльності, роз’яснили алгоритм порятунку людини, яка провалились під лід. До того ж наголосили любителям зимової риболовлі не скупчуватися на одному місці великими групами, не виходити на тонкий лід, а батькам не слід не лишати дітей без нагляду поблизу водойм.

На Вінничині рятувальники м. Тульчин спільно з працівниками поліції також провели інформаційно-роз'яснювальну роботу щодо безпечного перебування людей на кризі. Фахівці ДСНС нагадали громадянам основні правила безпеки взимку та розповіли про способи порятунку людей, які опинилися у полоні крижаної води. Усім присутнім рятувальники роздали інформаційні листівки із застереженнями про те, як поводити себе на кризі, щоб обійшлося без трагічних наслідків та травм.

Водночас в Івано-Франківській області співробітники ДСНС Рогатинського району провели профілактичні бесіди з громадянами, які рибалили на міському озері. Фахівці Служби порятунку вручили їм тематичні пам’ятки про правила безпечної поведінки на льоду, а також про заходи, які необхідно вживати, якщо ви все ж провалилися під кригу.

У Кіровоградській області працівники ДСНС провели профілактичні бесіди з рибалками та перехожими у селищах Компаніївка, Смоліне та у місті Гайвороні, застерігши від необачних вчинків на кризі. Фахівці Служби порятунку наголосили: нехтуючи простими правилами, людина наражає себе на велику небезпеку загинути в крижаній воді. Рятувальники закликали не ризикувати життям, виходячи на підступний лід без засобів порятунку: мотузки, довгої палиці, великих цвяхів тощо. Крім того, варто чітко знати, як поводитись, якщо раптом провалився під кригу, або став свідком нещасного випадку з іншою людиною. Та особливо небезпечно допускати дітей на лід – про це повинні памятати усі батьки.

А на Миколаївщині надзвичайники наочно продемонстрували громадянам як діяти людині, яка провалилась під лід. Під час показового навчання водолаз показав що робити в ситуації, якщо людина провалилася під кригу. Рятувальник зазначив, що головне — не піддаватись паніці й зберігати спокій. Не варто робити різких рухів, слід стабілізувати подих, розкинути руки в сторони й намагатися зачепитися за крайку льоду, додавши тілу горизонтальне положення; наступним кроком є спроба обережно налягти грудьми на край льоду й закинути одну, а потім й іншу ногу на лід. Вибравшись на кригу, слід перекотитись і відповзати у той бік, звідки ви прийшли, повільно переміщаючись до берега.

Шановні громадяни, фахівці Служби порятунку нагадують:

Якщо з вами сталася надзвичайна подія, або ви стали свідком такої, — не зволікайте, телефонуйте до Служби порятунку за номером 101!

27.jpeg


   
Останні новини
3 Березня16:01 Жіноче обличчя служби порятунку. Валентина Стукалова.
3 Березня16:00 Волинська область: рятувальники провели профілактичний рейд на Ковельському міському водосховищі
3 Березня13:51 Ще одна жінка-весна нашого тисячного колективу рятувальників, бо народжена у березні. Надія Корнійчук.
3 Березня09:38 смт Шацьк: рятувальники провели семінар з відвідувачами центру зайнятості щодо безпеки на льоду
3 Березня08:45 Рятувальники інструктували мешканців Устилузької територіальної громади з питань пожежної безпеки у побуті
3 Березня08:33 м. Нововолинськ: відбулися тренувальні заняття рятувальників у теплодимокамері
2 Березня14:55 Жіноче обличчя служби порятунку
2 Березня13:25 Волинська область: рятувальники провели рейд у житловому секторі міста Нововолинська
2 Березня09:32 Надзвичайники застерігають громадян від виходу на кригу водойм у зв'язку з підвищенням температурних показників та відлигою
2 Березня08:56 Увага! Попередження про підйом рівнів води
26 Лютого14:43 Волинська область: водолази-рятувальники провели навчання з правил безпеки для любителів зимової риболовлі на найбільшому озері країни
26 Лютого12:53 Волинська область: рятувальники провели тактико-спеціальні навчання у лікарні
26 Лютого09:05 Попередження про підйом рівнів води
26 Лютого09:04 Любешівський район: тривають заходи для запобігання трагічним випадкам на льоду серед населення
25 Лютого16:21 Луцьк: рятувальники обговорили питання вдосконалення інформування громадян
Останні новини