ГоловнаОстанні новини19 Жовтня, 2020р.
 Версія для друку

Волинська область: рятувальники провели з громадянами бесіди щодо дотримання ними правил пожежної безпеки у побуті в період низьких температур

Опубліковано: 19.10.2020, 14:53

19 жовтня з метою запобігання  пожеж в житловому секторі в осінньо-зимовий період в селі Крухиничі Локачинського району проведено масово-роз'яснювальну роботу серед  населення.

До даного заходу залучено працівників ДПРЧ-15 смт. Локачі та працівників сільської ради. Особлива увага приділялась одиноким громадянам похилого віку, що мешкають у будинках зі старими печами опалення  та електромережею, що потребують ремонту.  Оскільки з пониженням температури виникає ймовірність виникнення пожеж від порушення влаштування та експлуатації пічного опалення та електронагрівальних приладів тощо.

У повсякденних турботах, рятуючись від холоду, люди проявляють недбалість, не звертаючи увагу на дотримання протипожежного режиму. Майже всі пожежі з трагічними наслідками виникають у житловому секторі, часто у сільській місцевості. В основному лихо приходить в оселі пенсіонерів, інвалідів та безробітних людей. Адже вони не мають коштів та сил на виконання протипожежних заходів і здебільшого мешкають у старих дерев’яних будівлях, де пічне опалення, електрообладнання давно застаріло, належним чином не обслуговується та не ремонтується. Як наслідок, найбільша кількість пожеж та загиблих людей на них реєструється у холодні місяці року, тобто коли люди починають інтенсивно використовувати прилади опалення та електрообігрівачі.

Тому рятувальники провели з громадянами бесіди щодо дотримання ними правил пожежної безпеки у побуті в період низьких температур та вручили відповідні пам’ятки з безпеки в осінньо-зимовий період.   

 1  image1.jpeg2   image2.jpeg

3     image0.jpeg4    image4.jpeg

5    image5.jpeg6   image6.jpeg

Поради рятувальників

Кожен, хто користується пічним опаленням, повинен стежити за тим, щоб піч у будинку була завжди справною, без тріщин в кладці.

У місцях, де горючі конструкції будівель примикають до димарів і печей, необхідно передбачити протипожежні розділки із цегли не менше 51 см. Якщо підлога перед топковим отвором дерев’яна, необхідно прибити до підлоги металевий лист розміром 50 х 70 см. Стежте за тим, щоб біля грубок і печей не сушили дрова, не розвішували білизну (ближче ніж 0,7м), столи, стільці, шафи та ліжка.

Протягом опалювального сезону потрібно перевіряти та тримати справним без тріщин в кладці пічне опалення, а на горищі - димарі. Не забувайте, що димарі слід очищати щоквартально, а на горищі їх обов’язково треба білити.

Розпалювати дрова в печі чи грубці бензином або іншими горючими сумішами категорично забороняється. Ці суміші під час розпалу вибухають, при цьому полум’я спрямовується не в димар, а в кімнату і може обпалити обличчя або запалити легкозаймисті речі, що знаходяться поблизу печі.

Ні в якому разі не слід залишати печі, що горять без нагляду, чи доручати наглядати за ними дітям.

Грубки потрібно закінчувати топити до того часу, як сім’я  піде відпочивати. Адже пожежа особливо небезпечна вночі, коли всі люди сплять, і ніхто її вчасно не може помітити. А коли вогонь розгориться, його важко приборкати.

Громадяни пам’ятайте, що саме у  холодну пору року, пічне опалення та електромережа   у ваших будинках потребують особливої уваги.

УДСНС України у Волинській області

 


   
Останні новини
3 Грудня12:55 Горохівський район: рятувальники разом з посадовцями територіальних громад об’єднали зусилля для поліпшення пожежної безпеки на селі
3 Грудня12:30 Старовижівський район: рятувальники провели профілактичний рейд у житлі
3 Грудня10:43 Рятувальники закликають всіх учасників дорожнього руху відповідально ставитися до власної безпеки
3 Грудня09:25 Попередження про ожеледицю в Україні
2 Грудня15:28 Місто Камінь-Каширський: рятувальники вчились застосовувати новітнє обладнання
2 Грудня10:58 Рятувальники попереджають громадян про небезпеку вогню
2 Грудня10:25 Вогнеборці здійснюють рейди житловим сектором та закликають громадян дотримуватися правил безпеки у побуті!
1 Грудня15:24 М.Нововолинськ: рятувальники провели пожежно-профілактичний рейд по житловому секторі
1 Грудня09:38 Рятувальники провели навчання у лікарні в Іваничах
1 Грудня08:56 Перші наслідки несприятливих погодних умов: рятувальники надають допомогу водіям на автошляхах
30 Листопада14:32 Рожище: тривають заходи для запобігання нещасних випадків серед дітей
30 Листопада09:01 Перший тиждень показу серіалу про українських рятувальників: «Виклик» вийшов в лідери по переглядах
30 Листопада08:55 Увага! Попередження про погіршення погодних умов
30 Листопада08:50 Рятувальники долучилися до Всеукраїнської акції "Запали свічку пам'яті"
28 Листопада09:16 Луцьк: з дотриманням заходів безпеки проведено навчальну екскурсію музеєм історії пожежно-рятувальної служби
Останні новини