ГоловнаОстанні новини24 Березня, 2020р.
 Версія для друку

Волинська область: рятувальники створили віртуальну екскурсію виставкою-музеєм пожежно-рятувальної служби (ФОТО, ВІДЕО)

Опубліковано: 24.03.2020, 09:46

У зв’язку з обмежувальними карантинними заходами відвідування музеїв тимчасово призупинено.

Для того, або тривав процес виховання у дітей поважного ставлення до професії рятувальника та правил особистої безпеки, співробітники прес-служби Управління ДСНС у Волинській області спільно з колегами одного з провідних обласних телеканалів створили для діток і дорослих віртуальну екскурсію виставкою-музеєм пожежно-рятувальної служби.

"Незвичайним музеєм" називають її відвідувачі. У семи залах зібрано понад 5 тисяч оригінальних історичних та сучасних експонатів.

Головними завданням музею є: ознайомлення з історією пожежної служби Волині, славних традицій вогнеборців і рятувальників; навчання дітей і дорослих правил безпеки.

Щороку виставку відвідує понад 7000 дітей та дорослих!

Гордістю виставки є прапор 1929 року – подарунок пожежникам від громади міста Луцька на честь 50-річчя з дня створення першої міської пожежної команди. Першим роком її функціонування вважається 1879 після відповідного Укази міської управи. Штат першої команди налічував 7 пожежників на чолі з керівником Лук’яном Снітковським.

Тут зібрані також особисті речі, фотоальбоми, а також пожежне спорядження перших пожежників та їх колег, які несли службу в лавах вогнеборців на початку ХХ століття, зразки першої пожежної техніки, захисного спорядження та засобів гасіння вогню, пожежний дзвін та перша тривожна сирена.

На виставці функціонують чимало діючих макетів та електрифікованих стендів, зокрема: установки водяного, пінного та газового пожежогасіння, зразки усіх видів вогнегасників, макет 16-поверхового будинку демонструє системи принцип влаштування та дії систем протипожежного захисту об’єктів з масовим перебуванням людей.

В окремій залі зібране пожежно-рятувальне обладнання, засоби зв'язку, прилади контролю і зв'язку на пожежі, манекени у бойовому одязі рятувальників.

Захоплення дітей і дорослих викликає електрифікована схема, за якою можна ознайомитись з порядком виїзду служби "101" по сигналу «тривога», а також знешкоджені вибухонебезпечні предмети, стенд про їх небезпеку при неправильному поводженні.

На виставці встановлено унікальні макети: житлового будинку, в якому налічується 17 причин виникнення пожежі, кімнати до і після пожежі, що виникла через дитячі пустощі з вогнем, зразки згорілих приладів, що спричинили пожежі в побуті, масштабний макет гасіння пожежі на нафтобазі, макет, що демонструє принцип дії блискавкозахисту тощо.

Окремі зали присвячені спортивним досягненням волинських рятувальників, подвигу волинських героїв-ліквідаторів Чорнобильської катастрофи, а також роботам юних рятувальників – учасників обласних та міжнародних конкурсів про роботу рятувальників та необхідність дотримання правил безпеки і здорового способу життя.

 DSC_0049.JPG

DSC_0050.JPG

DSC_0065.JPG

DSC_0064.JPG

DSC_0079.JPG

DSC_0071.JPG

 

 

Управління ДСНС у Волинській області

 

 


   
Останні новини
2 Квітня12:00 На Волині рятувальники продовжують надавати допомогу громадянам на пункті пропуску «Дорогуськ-Ягодин»
2 Квітня09:54 ДСНС закликає громадян не провокувати пожежі в екосистемах!
2 Квітня09:07 Увага! Попередження про ускладнення погодних умов в Україні
29 Березня10:14 Волинська область: триває діяльність рятувальників щодо надання допомоги громадянам на пункті пропуску Дорогуськ-Ягодин
26 Березня16:39 Волинська область: рятувальники долучились до забезпечення функціонування карантинних пунктів
26 Березня08:26 Адміністративні послуги ДСНС будуть надаватися з урахуванням обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби
25 Березня14:09 Режим надзвичайної ситуації запроваджений по всій території України
25 Березня11:10 Волинська область: рятувальники долучились до заходів із дезінфекції багатоквартирних житлових будинків (ФОТО, ВІДЕО)
24 Березня10:03 Волинська область: сапери ДСНС вилучили та знищили 22 боєприпаси часів Другої Світової війни
24 Березня09:46 Волинська область: рятувальники створили віртуальну екскурсію виставкою-музеєм пожежно-рятувальної служби (ФОТО, ВІДЕО)
24 Березня09:38 Nota bene: якщо розбився ртутний термометр
23 Березня12:44 Волинська область: рятувальники продовжують роботу з оголошення населенню правил запобігання поширенню коронавірусної інфекції (відео)
23 Березня10:02 Волинська область: горохівським вогнеборцям подякували за врятований будинок
22 Березня10:40 Шановні волиняни. Вулицями міст та інших населених пунктів курсуватимуть автомобілі служби порятунку з метою озвучення населенню правил безпеки для запобігання поширення коронавірусної інфекції. (ФОТО, АУДІО, ВІДЕО)
22 Березня08:20 Волинські рятувальники продовжують надавати допомогу громадянам для повернення в Україну (ОНОВЛЕНО)
Останні новини