ГоловнаОстанні новини13 Січня, 2020р.
 Версія для друку

Волиняни, пам’ятайте - ваша безпека та дітей залежить тільки від вас самих!

Опубліковано: 13.01.2020, 15:30

13 січня за церковним календарем – день преподобної Меланії або Щедрий Вечір. Також сьогодні українці святкують Старий Новий рік. Господині готують святкову вечерю, яку в народі називають Щедрою, тому що страви не є пісними. І усі заголовки новин нині говорять про те  яке сьогодні свято і що не можна робити в цей день. Тож рятувальники теж долучаються до порад і рекомендують не затьмарити це свято димом пожеж, а також не використовувати піротехнічні вироби для створення гарного настрою.

Отож і в свято, і в будень, волиняни мають дотримуватися правил безпеки, а особливою увагою оточити найменших, оскільки у домашніх клопотах дорослі можуть так закрутитися, що й не помітити власних дітей. А малеча, яка залишилася без нагляду, завжди знайде собі забаву та втрапити у надзвичайну ситуацію.

Саме тому рятувальники закликають усіх дорослих піклуватися не лише про добробут сім 'ї, а й про її захист, демонструючи це на власному прикладі. Коли дитина бачить, що батьки завжди вимикають все газове та електрообладнання, виходячи з приміщення, своєчасно ремонтують пошкоджені розетки, вимикачі та інші електроприлади, слідкують за тим, щоб балкони та сходові клітини в під’їзді не були захаращені, чи може паркують свій автомобіль таким чином, щоб він не стояв на пожежному гідранті та не перешкоджав проїзду іншим автомобілям, у тому числі й спеціальному транспорту служб швидкого реагування, у неї формуються корисні звички та позитивний світогляд. Таким чином, батьки, які завжди готові допомогти ближньому, дбають про власну  безпеку та безпеку оточуючих, можуть бути впевненими, що їхня дитина вчинятиме так само, а відповідно забезпечить власну безпеку і собі, і своїм дітям в майбутньому. Все залежить від нас самих. 

Говоріть своїм дітям про безпеку, ненав'язливо нагадуйте їм правила безпеки  у доступній їм формі за допомогою відеороликів, мультиків. Слідкуйте за тим куди пішла ваша дитина, перепитуйте чи не збирається вона на річку, озеро з однолітками, адже цього річ водойми Волині не мають товстого льодового покриву, а забави біля водойм можуть закінчуватися, на жаль, трагічно. Поцікавтеся чи не кликали сусідські дітки чи однокласники її запускати піротехніку з рук, розкажіть ще раз про заборону дітям до 18 років купівлі та користування будь-якими піротехнічними засобами та не доручайте самі малодітнім слідкувати за вогнем на вулиці чи у будинку.

1-59.jpg

Поясніть малечі, що таке легкозаймисті, колючі, ріжучі, вибухонебезпечні і вогнепальні предмети і які небезпеки вони несуть. Розкажіть про те, що не можна їх піднімати, розбирати і грати з ними, якщо раптом дитина виявить щось подібне на вулиці. Позначте дитині коло людей, до яких він може в разі потреби звернутися за допомогою. На видному місці в помешканні розмістіть номер телефону, за яким дитина завжди може зв’язатися з дорослими. Молодшим школярам можна записати на папірець і покласти в кишеню телефон батьків.

1_2_tehnika-bezpeki.jpg

Пам’ятайте, дбати про безпеку дітей, прищеплювати навички здорового способу життя, навчати правильно поводити себе в екстремальних ситуаціях – сьогодні це актуальне завдання для всіх дорослих. 

Правила поведінки при пожежі

Треба завжди пам’ятати, що необережне поводження з вогнем може призвести до найбільшої серед бід – пожежі.

Якщо у квартирі або будинку почалася пожежа, найголовніше – не панікувати! Необхідно негайно повідомити про це пожежну частину: телефонуй за номером 101 – чітко і ясно назви адресу і місце виникнення пожежі. Повідом сусідів.

Якщо є можливість, то спробуй погасити вогонь засобами, що є під рукою:

Якщо погасити пожежу до прибуття пожежних неможливо, необхідно з іншими мешканцями будинку, не створюючи паніки, вийти на вулицю, використовуючи для цього сходові марші або пожежні драбини між балконами.

     Ознаки отруєння чадним газом:

Перша допомога при отруєнні чадним газом:

Якщо вогонь палає у коридорі, на сходах тощо, і неможливо вибратися назовні, залишайся у своїй квартирі, щільно зачини двері, затули щілини мокрими ганчірками, повісь ковдру, килим або будь-що інше. 

 1 dity.jpg

Шановні волиняни! Пам’ятайте: ваша безпека та дітей залежить тільки від вас самих!

 

 


   
Останні новини
7 Серпня15:36 Увага! Попередження про пожежну небезпеку
7 Серпня14:39 Володимир-Волинський район: рятувальники продовжують роз'яснення правил безпеки на воді
7 Серпня12:28 Луцький район: у сільськогосподарському підприємстві «Урожай» аграрії збирають урожай зернових, дбаючи за безпеку жнивних ланів (ВІДЕО)
7 Серпня11:15 Волинська область: рятувальники провели спецобробку дезінфікуючими засобами церкви, пошти, сільської ради та магазинів у Любешівському районі
7 Серпня10:37 Шацький район: рятувальники опікуються забезпеченістю первинними засобами пожежогасіння зернозбиральної техніки та вмінням аграріїв користуватися ними
7 Серпня10:11 Маневицький район: на озерах Глибоке, Тросне та Завинське рятувальники навчали громадян правил безпеки під час відпочинку на водних об’єктах
7 Серпня09:55 Любомльський район: рятувальники продовжують рейди із запобігання пожеж під час жнивної кампанії
6 Серпня14:03 Ковельський район: рятувальники перевіряють наявність та справність первинних засобів пожежогасіння на техніці, що задіяна під час збирання врожаю зернових
6 Серпня13:12 Горохівський район: рятувальники отримали новий бойовий одяг
6 Серпня11:49 Правила безпечної поведінки на воді
6 Серпня11:35 На Волині рятувальники та екологи продовжують щодня наголошувати громадянам на відповідальності та виконанні правил пожежної безпеки під час жнивної кампанії
6 Серпня09:18 Ковельський район: рятувальники провели протипожежний інструктаж для працівників сільськогосподарського товариства «Дружба»
5 Серпня16:08 Старовижівський район: рятувальники провели аграріям додаткові інструктажі з правил пожежної безпеки
5 Серпня16:01 Ківерцівський район: рятувальники, екологи та працівники поліції об'єднали зусилля та продовжують проводити превентивні заходи для збереження врожаю- 2020
5 Серпня14:47 Волинська область: тривають рейди із запобігання пожеж під час жнивної компанії
Останні новини